Pamati
Šo ēkas konstrukciju nepieciešams ne tikai labi nosiltināt, bet arī izveidot tai pareizu hidroizolāciju, lai pasargātu ilgtermiņā no apkārtējās vides ietekmes.
Pamatu siltināšanai tiek izmantotas tikai slēgto šūnu putas ar pastiprinātām hidroizolācijas īpašībām. Poliuretāna putas ideāli pieguļ pat nevienmērīgākajām virsmām, atdarinot to formu un veidojot vienmērīgu, monolītu bezšuvju siltumizolācijas slāni, kas aptver visus pamatus. Tādā veidā pamati tiek pasargāti no aukstuma tiltiem un gruntsūdeņiem.
Siltinot ar poliuretāna putām, nav nepieciešami nekādi citi papildus stiprinājumi - izsmidzināšanas laikā putas veido stingru saķeri ar siltināmo virsmu. Šis ir ilgmūžīgs pamatu izlošēšanas risinājums un, laikam ejot, materiāls saglabā elastīgumu arī zemās temperatūrās, pielāgojoties ēkas kustībai.
Lai nodrošinātu kvalitatīvu darbu izpildi, pamatiem apkārt ir jāizrok 1.2m plata tranšeja un no to virsmas ir jānomazgā netīrumi. Atkarībā no laikapstākļiem, virsma pēc mazgāšanas ir jāatstāj nožūt dažas dienas. Siltā vasaras laikā pietiek ar 1-2 diennaktīm. Visbiežāk šādi siltināšanas darbi aizņem vienu dienu un tos drīkst aizrakt jau nākamajā dienā.
Ārsienas
Ventilējamās fasādes sistēmas princips ir nodrošināt brīvu gaisa plūsmu starp fasādes apdari un siltumizolācijas materiālu. To nodrošina speciāli veidota 25-50 mm gaisa šķirkārta starp šiem materiāliem, kurai gan augšpusē, gan apakšpusē ir jābūt atvērtai, lai gaiss varētu cirkulēt. Dabiska gaisa kustība šajā šķirkārtā pagarina konstrukcijas kalpošanas laiku, novēršot kondensāta un mitruma uzkrāšanos. Ārsienas rasas punkts veidojas siltumizolācijas slāņa ārpusē, un iekšējā sienas konstrukcijas daļa vienmēr paliek sausa. Šī gaisa šķirkārta arī samazina siltuma zudumus, jo ziemā tajā temperatūra ir par 3-4 grādiem siltāka nekā ārā.
Mēs piedāvājam ārsienas siltināt ar atvērto šūnu poliuretāna putām, kas ir "elpojošs" siltumizolācijas materiāls. Tā saucamā "elpošana" ir spēja atbrīvoties no mitruma. Šī īpašība ir nosakāma tvaika caurlaidības koeficientā "μ". Jo lielāka ir koeficienta vērtība, jo lielāka pretestība un lēnāk materiāls pieņem un likvidē izveidojušos kondensātu. Vatei šis koeficients ir 1, atvērto šūnu poliuretānam vidēji 6, koksnei sākot ar 40, slēgto šūnu poliuretāna putām sākot ar 70, OSB plāksnēm 150. Ļoti svarīga ir materiālu secība un izvēle. Materiālu garu pretestībai ir jāsamazinās, virzoties uz konstrukcijas ārpusi.
Siltinot ārsienas ar poliuretāna putām, nav nepieciešami nekādi papildus stiprināšanas elementi - izsmidzināšanas laikā tās veido stingru saķeri ar siltināmo virsmu. Iepriekš nepieciešams sagatavot karkasu vai stiprinājumus, pie kuriem vēlāk tiks stiprināta fasādes apdare. Šis ir ilgmūžīgs risinājums, kas nodrošinās, lai ziemā ēkā būtu silti, bet vasarā vēsi, un, laikam ejot, materiāls saglabās elastīgumu arī zemās temperatūrās, pielāgojoties ēkas kustībai.
Jumts
Jumts ir viens no galvenajiem siltuma zudumu avotiem jebkurā ēkā un tā siltināšanai vajadzētu būt vienam no pēdējiem siltināšanas darbiem, jo tādā veidā ir visērtāk savienot ārsienu un jumta siltumozolācijas slāņus. Tomēr, ja Jūs plānojat atjaunot savu māju tikai daļēji, būtu jāsāk tieši ar jumtu, jo siltais gaiss vienmēr virzās uz augšu un primāri pamet ēku caur to.
Tā kā siltumizolācijas darbi prasa lielus ieguldījumus, izvēloties siltumizolācijas materiālu, ļoti svarīgi ir pārliecināties, ka ir izvēlēts ilgtermiņa risinājums, kas ilgi kalpos, laika gaitā nesaruks, nemainīs savu struktūru un citas savas īpašības. Īpaši svarīgs ir arī konstrukcijas hermētiskums, jo siltais gaiss, ceļoties uz augšu, rada lielu spiedienu uz jumtu, un caur mazākajām spraugām tas izlaužas laukā, atvēsinot telpas, kuras atkal ir jāsilda.
Jumta konstrukciju var siltināt gan ar atvērto, gan slēgto šūnu putām, kas ir ļoti efektīvs risinājums. Putas iekļūst vismazākajās spraugās, neatstājot neizolētas virsmas un veidojot simtprocentīgi monolītu siltumizolācijas slāni, bez aukstuma tiltiem.
Izmantojot mūsu poliuretāna putas, varat būt droši, ka Jūsu jumta konstrukcijā nebūs aukstuma tiltu, tai cauri nepūtīs vējš, izvairīsieties no lieliem apkures rēķiniem, kā arī vasarā telpās neiekļūs karstums no ārpuses.
Vai vēlaties visu veikt pareizi un kvalitatīvi? Sazinieties ar mums, un mēs palīdzēsim sasniegt maksimālo efektu.
Grīda
Kvalitatīva grīdu siltināšana ir ne mazāk svarīga kā pamatu siltināšana, jo grīdas tiek montētas uz grunts, kas sliktas termoizolācijas gadījumā kļūst par lielu aukstuma tiltu.
Slēgto šūnu poliuretāna putas ideāli der grīdu siltināšanai, jo tās ir izturīgas pret mitrumu un mehānisko spiedienu, kas ir ļoti svarīgs grīdas izolācijas stabilitātes faktors.
Vēl viena liela poliuretāna putu priekšrocība ir tā, ka izsmidzināšanas metode nodrošina hermētisku, bezšuvju, monolītu siltumizolācijas slāni, kas aizpilda vismazākās spraugas, piekļaujas pie dažadākajām formām, caurulēm utml., maksimāli nodalot ēku no ārājiem apstākļiem.
Vai vēlaties visu atrisināt pareizi un kvalitatīvi? Sazinieties ar mums un mēs Jums palīdzēsim saniegt maksimālo un ekonomiski izdevīgāko risinājumu!
Pārsegums
Pārseguma siltināšana ir tikpat svarīga kā jumta konstrukcijas siltināšana, jo siltums virzās uz augšu un pirimāri pamet ēku caur jumtu. Ja nav plānots veidot dzīvojamās telpas virs pārseguma, finansiāli izdevīgāk ir siltināt tieši pārsegumu, jo ir jāsiltina mazāka platība un samazinās apsildāmo telpu tilpums.
Pārsegumu var siltināt gan ar atvērto, gan slēgto šūnu putām. Poliuretāna putām ir lieliska adhēzija – tās labi pielīp dažādām virsmām, līdz ar to siltināšana var tikt veikta gan no pārseguma apakšas, gan no augšpuses. Lai sasniegtu maksimālo efektu, katrā situācijā ir jāizvēlas pareizie materiāli un to secība. Lai veiksmīgi izvadītu tvaiku no konstrukcijas mūsu platuma grādos, svarīgākais noteikums ir tas, ka tvaika pretestībai konstrukcijas materiālos ir jāsamazinās virzoties uz ārpusi.
Siltinot ar slēgto šūnu putām, siltumizolācijas slāņa biezums būtu nepieciešams par apmēram 40% mazāks salīdzinājumā ar citiem siltumizolācijas materiāliem. Atvērto šūnu poliuretāna putām ir labas skaņas un siltuma izolācijas īpašības, bet tām ir nepieciešama tvaika izolācija no iekšpuses, tāpat kā siltinot ar vati.
Siltināšana ar poliuretāna putām ir lieliska izvēle, jo tiek iegūts monolīts, bezšuvju siltumizolācijas slānis, konstrukcijas hermētiskums visā izolācijas slāņa biezumā, kas, laikam ejot, nemaina savas termoziolācijas īpašības, nesarūk un nemaina savu struktūru.
Gaisa šķirkārta
Gaisa šķirkārta ir kā visas ēkas sienas aptverošs skurstenis, caur kuru izplūst siltums. Pirms sienu siltināšanas darbu veikšanas obligāti ir jāaizpilda tukšā gaisa šķirkārta, savādāk sienu siltināšana nebūs efektīva.
Mēs piedāvājam gaisa šķirkārtas siltināšanu ar poliuretāna putām. Latvijā ir izplatītas dažādas gaisa šķirkārtas siltināšanas metodes, bet ļoti maz uzņēmumu piedāvā šo darbu veikt tieši ar poliuretāna putām, kas ir vispiemērotākais materiāls šāda veida siltumizolācijas darbiem. Poliuretāna putas veidojas, sajaucot divus komponentus, kas reaģē un, izplešoties, aizpilda visus tukšumus. Šis materiāls laika gaitā nemaina savas īpašības, nerūk, neplaisā un nodrošina ilgmūžīgu un nemainīgu rezultātu.
Apspriedīsim Jūsu projektu
Rakstiet vai zvaniet mums par Jums interesējošiem jautājumiem. Veicam bezmaksas konsultācijas objektā.
Strādājam visā Latvijā un ar prieku izpalīdzēsim!
+371 24 222 204
KONTAKTI