top of page
  • Kuras no poliuretāna putām ir labākas - slēgto vai atvērto šūnu?
    Abi poliuretāna putu veidi ir lielisks siltināšanas materiāls - svarīgi ir tos pareizi pielietot, balstoties uz raksturīgajām īpašībām un konkrēto situāciju. Atvērto šūnu putām ir līdzīgas vērtības, kā vatei, bet to galvenās priekšrocības ir hermētiskums, ilggadīga noturība, iestrādes ātrums un vienkāršība. Izmantošanas veids ir tieši tāpat, kā siltinot ar vati - tur, kur nav tiešas saskares ar mitrumu, piemēram, sienas, pārsegumi, jumts. Savukārt, slēgto šūnu putas ir ļoti noturīgas pret mitrumu, kas padara to pielietojuma iespējas gandrīz neierobežotas, bet jāņem vērā, ka tām ir zemākas skaņas izolēšanas spējas kā atvērto šūnu putām. Populārākās konstrukcijas, kuras siltina ar šīm putām ir pamati, grīdas, plakanie jumti, terases, baseini, angāri, noliktavas, fermas.
  • Vai poliuretāna putas deg?
    Poliuretāna putu ugunsdrošības klase ir E. Tās deg, kamēr tām blakus ir degšanas avots. Līdz ko šis avots tiek noņemts, putas vairs nedeg. Lai nodrošinātu BS1d0 ugunsdrošības eiroklasi, putu siltumizolācijas slāni ir jānosedz ar dubultu reģipša kārtu. Katrā ziņā praksē ēkas ugunsdrošība nav atkarīga no kāda konkrēta būvmateriāla, bet gan atsevišķām konstrukcijām, jeb tā saucamajiem "pīrāgiem". Pie pareizas konstrukcijas izveides, poliuretāna putas var izrādīties daudz ugunsdrošākas kā vate, kura nav degoša. Piemēram, karkasa mājas, siltinātas ar poliuretāna putām vai vati (nopietna ugunsgrēka rezultātā sadegs jebkurā gadījumā), sadegšanas ātrums atšķiras 2-3 reizes un ne par labu vatei. Tas ir saistīts ar hermētiskumu. Siltinot ar poliuretāna putām, konstrukcija ir hermētiska un noslēgta, bet, siltinot ar vati, vienmēr būs savienojuma vietas, kurās rodas vilkme, kas palielina degšanas ātrumu.
  • Vai poliuretāna putas "elpo" un nepūdē koka konstrukcijas?"
    Šajos izplatītajos stereotipos, iepītus šausmu stāstos ir vainojamas nevis poliuretāna putas, bet nepareiza konstrukciju izveide. Atvērto šūnu poliuretāns ir "elpojošs" materiāls. Tā saucamā "elpošana" ir spēja atbrīvoties no mitruma. Šī īpašība ir nosakāma tvaika caurlaidības koeficientā "μ". Jo lielāka ir koeficienta vērtība, jo lielāka pretestība un lēnāk materiāls pieņem un likvidē izveidojušos kondensātu. Vatei šis koeficients ir 1, atvērto šūnu poliuretānam vidēji 5, koksnei 40, slēgto šūnu poliuretāna putām 70, OSB plāksnēm 150. Ļoti svarīga ir materiālu secība un izvēle. Materiālu garu pretestībai ir jāsamazinās, virzoties uz konstrukcijas ārpusi. Ja vadīsieties pēc šī fizikas nosacījuma, nekad nebūs problēmu ar sēnītēm, pelējumu un puvi konstrukcijās.
  • Kā ar grauzējiem?
    Grauzēji meklē siltumu un drošību un, kad ir atraduši kādu vietu, caur kuru no ēkas pazūd siltums, tie neatlaidīgi un neskatoties uz materiāla veidu mēģina iekļūt iekšā. Siltināšana ar poliuretāna putām nodrošina monolītu, bezsavienojuma izloācijas slāni. Putas iekļūst vismazākajās spraugās, aizpildot tās un nedod iespēju siltajam gaisam pamest ēku, līdz ar to nevilina grauzējus ierasties ciemos, ja ēka ir hermētiski nosiltināta. Ventilējamās fasādes gadījumā - gaisa šķirkārtu no apakšas un augšpuses ir jānosedz ar speciāliem sietiem, kas neļaus grauzējiem iekļūt iekšā.
  • Cik sarežģīti ir šo materiālu demontēt, ja rodas nepieciešamība?"
    Atvērto šūnu putu struktūra ir mīksta un elastīga. Tās mehāniski ir viegli sabojāt, līdz ar to tās var izgriezt vai pat plēst ar rokām. Slēgto šūnu putas, savukārt, ir cietas un to adhēzija ar siltināmo virsmu ir ļoti cieša. Pateicoties savai struktūrai un hermētiskumam, tās pastiprina pašu konstrukciju līdz pat trīs reizēm. Līdz ar to, šo putu demontāža tiešām būs izaicinājums, bet arī tas ir padarāms.
  • Vai poliuretāna putas ir kaitīgas veselībai?
    Pēc poliuretāna putu uzklāšanas un sacietēšanas, tās kļūst par relatīvi inertu materiālu un ir veselībai pilnīgi nekaitīgas. No tām neizdalās un neizgaro nekādas kaitīgas vielas, tās ir pilnīgi bez aromāta un nemaina savas īpašības laika gaitā. Daudzi ir dzirdējuši visādus briesmu stāstus par poliuretāna putām, bet šīs situācijas rodas putām nepareizi noreaģējot. Lai pilnībā izslēgtu šādas situācijas, ir jāizvēlas sava amata meistari, kas strādā ar augstvērtīgiem materiāliem un tehniku. Poliuretāna ražojumi sastāda lielu daļu mūsu ikdienā lietojamo lietu sarakstā, kā piemēram, matrači, rozetes, ledusskapji, protēzes utt. Šie visi priekšmeti ir droši veselībai, tāpat kā mūsu veidotā siltumizolācija.
  • Vai var siltināt guļbūvi?
    Atvērto šūnu poliuretāna putas ir ideāli piemērotas arī guļbūvju siltināšanai. Tas ir elpojošs materiāls un raksturīgās īpašības ir ļoti līdzīgas vates siltumizolēšanas materiāliem, tikai tām ir liels, būtisks pluss - tās ideāli pielīp pie virsmas, neatstājot vietu gaisam un veido monolītu, nepārtrauktu siltumizolācijas slāni bez aukstuma tiltiem, kā arī laika gaitā tās nesaplok un nemaina savu sākotnējo struktūru. Šādam risinājumam obligāti nepieciešams veidot ventilējamo fasādi, kā tas būtu jādara ar jebkuriem citiem siltināšanas materiāliem. Šai ventilējamai fasādei jābūt atvērtai gan apakšpusē, gan augšpusē. Ja tā nebūs, veidosies kondensāts, pelējums, konstrukcijas bojāšanās, un pie tā nebūs vainīgas poliuretāna putas - tas notiktu ar jebkuru siltumizolācijas materiālu. Pirms siltināšanas darbiem ir jāsagatavo papildus karkass vai stiprinājumi, pie kuriem vēlāk montēsies fasādes apdare. Pēc siltināšanas darbiem pie karkasa tiek piestiprināta vēja plēve, distanceri gaisa šķirkārtas izveidei un visbeidzot fasādes apdare. Siltinot ar poliuretāna putām, vēja plēve nav obligāti nepieciešama, bet tomēr iesakām to darīt, lai pasargātu no mitruma, kas lietus laikā nokļūst uz fasādes, it sevišķi gar logiem, kas nereti tiek aizmirsti un šajā vietā tiek pieļautas kļūdas. Tādā veidā šis mitrums notek gar vēja plēvi un vēdināmā šķirkārta nodrošina pilnīgu izžūšanu. Šāda veida konstrukcija ir "elpojoša", jo atvērto šūnu poliuretāns viegli laiž cauri tvaiku, līdz ar to arī viss liekais mitrums no koka atbrīvojas un tajā nekrājas.
  • Ar ko poliuretāna putas atšķiras no montāžas putām?
    Tie ir radnieciskas izcelsmes produkti, bet ar daudz atšķirībām. Pirmkārt, jau pielietojuma veids. Vienas ir paredzētas lai montētu kādus elementus, bet otras tieši siltināšanas darbiem. Montāžas putas lielākoties ir vienkomponenta, bet poliuretāna putas ir divkomponentu. Siltinot ar poliuretāna putām, tās tiek ražotas uz vietas no diviem komponentiem, kas sajaucas pistolē pūšanas brīdī un sacietē kā gatavs produkts 3 sekunžu laikā. Montāžas putas reaģē un cietē daudz ilgāk, atkarībā no ražotāja. Atvērto šūnu putas vienā kārtā veido līdz pat 10-15cm biezu, monolītu siltumizolācijas slāni - pēc izpūšanas izplešas līdz pat 100 reizēm.
  • Vai ir iespējams iznomāt tehniku un nosiltināt paša spēkiem?
    Nē, tas nav iespējams. Šajā siltināšanas procesā ir ļoti liela nozīme izmantojamai tehnikai, materiāliem un, it sevišķi, paša operatora profesionalitātei, pieredzei un kompetencei. Šiem trīs faktoriem obligāti ir jāsaslēdzas vienlaicīgi, lai tiktu sasniegts maksimāls rezultāts. Līdz ko viens no tiem iztrūks, var tikt nodarīts lielāks posts, nekā efekts.

Apspriedīsim Jūsu projektu

Rakstiet vai zvaniet mums par Jums interesējošiem jautājumiem. Veicam bezmaksas konsultācijas objektā.

Strādājam visā Latvijā un ar prieku izpalīdzēsim!

info@2ab.lv

+371 24 222 204

KONTAKTI

bottom of page